







Hozzávalók a tésztához
- 250 g liszt
- 12 g sütőpor
- 6 g szódabikarbóna
- 150 g kristálycukor
- 1 csipet só
- 125 ml tej
- 2 db tojás
- 115 g vaj
Eperöntet
- 150 g eper
- 80 g kristálycukor
- 1 db lapzselatin
Fehér csokoládés krémhez
- 300 ml habtejszín
- 100 g fehér csokoládé
- 1 csomag habfixáló
- 1 csomag expressz zselatin
Elkészítés
A lisztet, a sütőport, a szódabikarbónát és a sót egy tálban összekeverjük.
A puha vajat a cukorral habosra keverjük, majd egyenként hozzáadjuk a tojásokat, végül beleöntjük a tejet is.
Ezután a száraz hozzávalókat is hozzákeverjük, és sima, csomómentes tésztát készítünk.
A muffinforma mélyedéseit papírkapszlival kibéleljük, majd fagylaltos kanál segítségével egyenletesen elosztjuk bennük a tésztát.
Előmelegített, 190 °C-os alsó-felső sütésű sütőben körülbelül 20–25 perc alatt aranybarnára sütjük. Tűpróbával ellenőrizzük, hogy átsültek-e.
Az eperöntethez az epret a cukorral együtt felfőzzük, majd botmixerrel pürésítjük. A lapzselatint hideg vízbe áztatjuk, majd a meleg eperpüréhez keverjük, amíg teljesen fel nem oldódik. Ezután hagyjuk kihűlni.
A fehér csokoládés krémhez 150 ml habtejszínt felmelegítünk, majd feloldjuk benne az apróra tört fehér csokoládét. Langyosra hűtjük.
A maradék hideg habtejszínt kemény habbá verjük, majd hozzáadjuk a habfixálót és az expressz zselatint. Ezután óvatosan beleforgatjuk a kihűlt fehér csokoládés alapot.
A kihűlt muffinok közepét kivájjuk, megtöltjük az eperöntettel, majd habzsák segítségével rájuk nyomjuk a fehér csokoládés krémet. Ízlés szerint friss eperrel díszítjük.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
